Skip to content Skip to footer

Odzysk metali

RVT stosuje innowacyjne techniki przetwarzania popiołów paleniskowych IBA, które umożliwiają oddzielanie metali żelaznych za pomocą specjalnych magnesów.

Ponadto, dzięki wykorzystaniu prądów wirowych i różnego rodzaju technik górniczych, jesteśmy w stanie odzyskiwać metale nieżelazne, takie jak złoto, srebro, miedź, aluminium, cynk i mosiądz z popiołów paleniskowych. Nasza innowacyjna metoda pozwala na odzyskiwanie metali nieżelaznych ze wszystkich frakcji popiołów paleniskowych, począwszy od frakcji grubszych (2-50 mm) aż po najdrobniejsze cząstki (0-2 mm).

Z każdej jednostki popiołu dennego IBA możemy odzyskać więcej metalu niż z jakiejkolwiek innej kopalni na świecie. Dlatego odzyskiwanie metalu z odpadów nazywamy również „wydobyciem miejskim”. Ponieważ każda tona metalu, który poddajemy recyklingowi, nie musi już być wydobywana. W ten sposób ograniczamy zużycie surowców pierwotnych, zmniejszamy emisję CO2 i zmniejszamy wpływ na nasze środowisko życia. Ponieważ zrównoważony rozwój jest podstawą naszych usług.

Dzięki naszej innowacyjnej metodyce odzyskiwania metali, z każdej jednostki popiołu dennego IBA możemy odzyskać więcej metalu niż z jakiejkolwiek innej kopalni na świecie. Z tego względu proces odzyskiwania metalu z odpadów jest często określany jako „wydobycie miejskie”. Wdrażając takie rozwiązania, jesteśmy w stanie ograniczyć wydobycie surowców pierwotnych i redukować emisję CO2, co pozytywnie wpływa na nasze środowisko. Nasze usługi są ukierunkowane na zrównoważony rozwój, co stanowi dla nas fundamentalną wartość.

PARTNERZY

Poznaj naszych partnerów

Dbamy o przyszłość, jednocześnie generując zyski dla naszych klientów i partnerów

Subscribe for the updates!